Jakie herbaty warto mieć w swojej szafce?

Wielu osobom ciężko byłoby wyobrazić sobie dzień bez herbaty. Nie ma się temu co dziwić, bo jest to napar o wyjątkowym smaku i zapachu. W swojej kuchennej szafce dobrze byłoby mieć kilka różnych rodzajów herbat. Wówczas będziemy mogli delektować się naparami o różnych właściwościach i aromatach. Dobrej jakości herbat warto poszukiwać przede wszystkim w herbaciarniach, zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych.

Jakie właściwości posiada herbata earl grey?

Herbata earl grey cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Powstaje ona zazwyczaj na bazie tradycyjnej czarnej herbaty, ale jest aromatyzowana olejkiem bergamotkowym. To właśnie jemu zawdzięcza swój niebanalny zapach oraz smak. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że coraz częściej wytwarza się earl grey na bazie zielonej herbaty. Jeżeli chodzi o właściwości earl grey, posiada ona przede wszystkim silne właściwości antyoksydacyjne. Dzięki temu, jest świetna w walce z wolnymi rodnikami, które odpowiadają za wiele chorób oraz za starzenie się naszego organizmu. Herbata ta charakteryzuje się także działaniem pobudzającym, którego siła w dużej mierze zależy od mocy naparu. Earl grey nie doda nam jednak tak wiele energii jak kawa, dlatego jest bezpieczniejszy dla osób w podeszłym wieku oraz dla dzieci.

Za co warto docenić napar z czerwonokrzewu?

Kolejną interesującą dla miłośników herbaty propozycją może być rooibos. Dla wielu osób to dość zagadkowa nazwa. Tymczasem, rooibos to nic innego jak napar na bazie czerwonokrzewu. Wbrew pozorom, jest to napar ziołowy, chociaż jego smak mógłby sugerować, że mamy do czynienia z klasyczną herbatą. Warto zaznaczyć, że herbatka na bazie czerwonokrzewu posiada delikatnie miodowy posmak. Na uwagę zasługują na pewno wyjątkowe właściwości rooibos. Ten ziołowy napar charakteryzuje się właściwościami antyoksydacyjnymi. Dzięki temu, jest w stanie wzmocnić naturalną odporność naszego organizmu. Nie będziemy więc musieli obawiać się częstych infekcji takich jak chociażby przeziębienie czy zapalenie gardła. Udowodniono, że rooibos korzystnie wpływa także na stan naszego układu pokarmowego. Zapobiega zapaleniu żołądka i wspomaga leczenie tej uciążliwej przypadłości. Poza tym, napar z czerwonokrzewu zawiera spore ilości witaminy C, jak również fosforu, miedzi, potasu i cynku. Wszystkie wymienione substancje są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania całego naszego organizmu. Korzystnie wpływają także na stan skóry, włosów oraz paznokci. Jeśli zależy nam na poprawie stanu zdrowia, musimy jednak sięgać po ten napar systematycznie.