Najlepsze syropy na suchy kaszel

Syrop na kaszel suchy pomaga w zatrzymaniu uporczywego odruchu bezproduktywnego kaszlu. Dzięki niemu kaszlemy zdecydowanie mniej, co pozwala na efektywny wypoczynek zarówno w ciągu dnia, jak i nocą. Jak wybrać najlepszy syrop na suchy kaszel?

Rodzaje syropów na kaszel suchy

Syropy na kaszel suchy to bardzo szeroka gama produktów, tworzonych na bazie rozmaitych składników, pochodzenia roślinnego i nie tylko. W przypadku kaszlu o niezbyt dużym nasileniu (np. pojawiającym się wyłącznie w godzinach nocnych), szczególnie polecane są produkty roślinne, które nie wywołują skutków ubocznych, a przy tym wyróżniają się dużą skutecznością. Wśród niewątpliwych zalet syropów na bazie ziół można wskazać m.in. niewygórowaną cenę, efektywne działanie, a także dużą dostępność.

Dobry syrop na suchy kaszel o większym natężeniu nie będzie jednak zrobiony na bazie ziół. Produkty, które działają na intensywny kaszel, muszą wpływać na ośrodek kaszlu, który znajduje się w rdzeniu przedłużonym. Zawierają one kodeinę, dekstrometorfan lub butamirat i wykazują nieco odmienny sposób działania, jednak wszystkie dążą do ograniczenia odruchu kaszlu. Niewątpliwą wadą preparatów zawierających kodeinę jest działanie uzależniające, w związku z czym warto ograniczyć ich stosowanie do sytuacji, kiedy są naprawdę konieczne.

Syropy na kaszel suchy i mokry – czy to działa?

W sprzedaży dostępne są także syropy na różne rodzaje kaszlu, które zapewniają efektywne wspomaganie leczenia tej nieprzyjemnej dolegliwości bez względu na to, czy mamy do czynienia z kaszlem suchym, czy mokrym. Zdecydowaną wygodą tego rodzaju produktów jest to, że zawierają one składniki, które działają wykrztuśnie, tym samym efektywnie wspierając usuwanie zalegającej wydzieliny, jak również składniki hamujące odruch kaszlu przy jego suchej odmianie.

To świetny wybór, jeśli nie potrafimy zdecydować, czy doskwiera nam kaszel suchy, czy mokry.

Syrop na kaszel suchy dla dziecka

Dzieci do lat trzech nie powinny przyjmować żadnych preparatów (ani ograniczających kaszel, ani wspomagających wykrztuszanie wydzieliny) bez konsultacji lekarskiej. W przypadku starszych maluchów, syrop dla dziecka powinien być dobrany do rodzaju kaszlu, na jaki cierpi dziecko. W razie wątpliwości – najmłodszym również można podawać preparaty na obydwa rodzaje kaszlu, stosując się do dawkowania, które producent określił na opakowaniu. To bardzo ważne, bowiem podanie nadmiernej ilości produktu może spowodować działanie zupełnie odwrotne w stosunku do zamierzonego.

Szeroki wybór syropów na kaszel znajdziesz na stronie aptekadlapacjenta.pl