Peruwiańskie zioła – profilaktyka od zaraz

Stosowanie ziołowych preparatów, jak również korzystanie z dobroczynnego działania tzw. superfoods jest obecnie równie popularne, co sięganie po różnego rodzaju suplementy. Wzmożone zainteresowanie zdrowiem oraz profilaktyką niewątpliwie jest bardzo korzystnym trendem – warto jednak pamiętać, by zachować zdrowy rozsądek. Oczywiście stosowanie ziół, zdrowe odżywianie oraz aktywność fizyczna niewątpliwie są sposobem na dobrą kondycję i samopoczucie, jednak trzeba też wiedzieć, które z ziół stosować. Dobrym wyborem będą z pewnością zioła, rośliny oraz płody rolne zbierane na terenie Peru – peruwiańskie zioła wyróżniają się bowiem kompleksowym działaniem oraz znaną od tysiącleci skutecznością.

Zioła i nie tylko

Krajobraz Peru wyróżnia bogactwo roślinności – zarówno w znajdujących się na terenie tego kraju Andach, jak i w głębi amazońskiej dżungli można znaleźć niepowtarzalne gatunki roślin o wyjątkowych właściwościach. Zastosowanie tych roślin jest znane od lat – ziołolecznictwo to część dziedzictwa kulturowego Ameryki Południowej. A dzięki globalizacji można korzystać z tych gromadzonych wiekami mądrości również w Polsce. Wysokiej jakości ekstrakty, susz do sporządzania naparów, a także skoncentrowane w formie kapsułek specyfiki mają mnogie zastosowanie – w naszym sklepie znajdują się rozwiązania, które mogą wspomóc organizm w niemal każdej dolegliwości. A raczej wspomóc jego naturalne zdolności do regeneracji oraz samoleczenia. Bo peruwiańskie zioła to przede wszystkim stymulatory naturalnej mocy, która w nas drzemie.

Coś na ząb

W naszym asortymencie można znaleźć m.in. tak legendarne specyfiki, jak: Sangre de Drago, proszek z bulwy Maka Maca, krojone pnącze Vilcacory, zioła Nopal, zioła Hercampuri, karczochy peruwiańskie AlcaChofa, owoce Manayupa, ekstrakty z Canchalagua, korzeń Kudzu oraz wiele innych roślinnych skarbów. Oczywiście poza sproszkowanymi czy zamkniętymi w formie kapsułek ziołami oferujemy również inne naturalne produkty, które mogą stanowić doskonałe uzupełnienie codziennej diety – bez względu na wiek, płeć czy stan zdrowia. A mowa tutaj o superfoods, obejmujących np. suszone owoce Camu Camu, owoce Aguaymanto, nasiona Chia, zmielone nasiona i strąki Algarrobo, a także olej Sacha Inchi obfitujący w dobroczynne nienasycone kwasy tłuszczowe Omega-3,-6,-9. Antyoksydanty dodane do jadłospisu mają nie tylko wpływ na zdrowie, ale i na wygląd – ponieważ ich wpływ na kondycję skóry jest potwierdzony. Oprócz takich produktów, które można traktować jako kulinarny dodatek w naszym sklepie można znaleźć także doskonałej jakości, ekologiczną i nie zawierającą cukru ani alergenów czekoladę.

Znajdujące się w ofercie sproszkowane zioła, rośliny i płody rolne można wykorzystywać do tworzenia naparów, koktajli, ale też dodawać do potraw. Poręczna forma sprawia, że stosowanie ziołolecznictwa w domowym zaciszu jest prostsze niż kiedykolwiek. I o wiele bezpieczniejsze, ponieważ wszystkie nasze produkty są opatrzone niezbędnymi certyfikatami, a ich jakość jest stale monitorowana.

Podsumowując – zioła oraz produkty roślinne z Peru mogą w sposób wielowymiarowy korzystnie oddziaływać na organizm – zarówno jako element profilaktyki, jak i naturalnej terapii. Oczywiście to, jak dobre dla użytkowników będą rezultaty stosowania tych peruwiańskich skarbów natury zależy również od tego, czy dieta będzie zbilansowana i bogata w wartościowe produkty poza ziołami oraz czy aktywność fizyczna będzie leżała u podstaw piramidy żywieniowej.