Kriochirurgiczne usuwanie zmian skórnych – na czym polega?

Krioterapia jest metodą wykorzystywaną, między innymi do usuwania niektórych zmian skórnych. Stanowi ona doskonałą alternatywę dla tradycyjnej chirurgii, a w niektórych przypadkach nawet laseroterapii lub też elektrokoagulacji. Krioterapia jest zabiegiem bezpiecznym oraz nieinwazyjnym. Na czym dokładnie polega? Gdzie warto zapisać się na kriochirurgiczne usuwanie zmian.

Krioterapia – co to jest?

Krioterapia powszechnie nazywana jest również leczeniem zimnem. Pierwsze wzmianki o zastosowaniu tej metody pochodzą jeszcze ze starożytnego Egiptu. Zimno wykorzystywano przede wszystkim do zmniejszenia obrzęków. Obecnie krioterapię stosuje się w wielu dziedzinach medycyny, by zniwelować stan zapalny oraz uśmierzyć ból. Metoda ta staje się również coraz powszechniejsza w gabinetach odnowy biologicznej.

Krioterapia w dermatologii

W dermatologii wykorzystuje się metodę zamrażania do usunięcia nieprawidłowych tkanek. O przeprowadzeniu tak zwanego zabiegu kriochirurgicznego usuwania zmian decyduje każdorazowo lekarz. Do brodawki zostaje przyłożony specjalny aplikator na kilkanaście lub też kilkadziesiąt sekund. Zimno, które zostaje wytworzone dzięki ciekłemu azotowi, przenosi się na tkankę i zamraża ją. Zabieg jest bezpieczny oraz w większości bezbolesny, pacjent może odczuwać delikatnie zimno lub też ukłucie.

Jakie znamiona można wymrażać?

Krioterapię wykorzystuje się przede wszystkim do usuwania brodawek, czyli popularnych kurzajek, które pojawiają się na powierzchni palców oraz dłoni. W wielu przypadkach wystarczy przeprowadzić jeden zabieg, by skutecznie pozbyć się znamiona niekiedy należy umówić się na mniej więcej dwie, trzy sesje.

Metoda ta jest także dobrą alternatywą dla laseroterapii, głównie w przypadku wystąpienia brodawek łojotokowych lub znamion naskórkowych brodawkowych. Można ją też stosować, gdy na skórze pojawią się niektóre patologie naczyniowe, np. ziarniniak. Nie wykorzystuje się jej natomiast w przypadku znamion barwnikowych naskórkowych.

Kriochirurgiczne usuwanie znamion – gdzie wykonać?

Chcąc zapisać się na zabieg kriochirurgicznego usuwania znamion, warto skorzystać z profesjonalnej kliniki. Szczególnie polecana jest wrocławska Ginvita Clinic. Właściwy zabieg poprzedza zwykle tradycyjna wizyta dermatologiczna, podczas której specjalista dokładnie ogląda zmianę, a także podejmuje decyzję, czy kwalifikuje się ona do wymrażania. W Ginvita Clinic znajduje się wyłącznie nowoczesny i wysokojakościowy sprzęt, dzięki temu pacjenci mogą mieć pewność, że korzystają wyłącznie ze sprawdzonych i precyzyjnych urządzeń.

Zabieg kriochirurgicznego usuwania znamion jest świetną alternatywą dla tradycyjnej chirurgii oraz laseroterapii. Sporo zmian o charakterze brodawkowatym może zostać wymrożonych przy wykorzystaniu ciekłego azotu. Dzięki temu nieprawidłowa tkanka zostaje usunięta. Szukając profesjonalnej kliniki, w której w sposób szybki i nieinwazyjny można pozbyć się, np. kurzajek, warto zdecydować się na usługę w Ginvita Clinic, która mieści się we Wrocławiu.