Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Coraz więcej osób świadomie dba o swój wygląd zewnętrzny, bo jest to istotny element marki osobistej, tego jak jesteśmy postrzegani. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób dba o swój wygląd zewnętrzny. Aby jak najdłużej cieszyć się dobrą kondycją skóry, stosujemy przeciwzmarszczkowe kosmetyki, prawidłowo się odżywiamy, jesteśmy aktywni fizycznie oraz pamiętamy o nawadnianiu organizmu. Niestety czasem ćwiczenia czy dieta nie są w stanie skorygować mankamentów sylwetki, a najlepsze na rynku kosmetyki nie usuną zaawansowanych zmian w obrębie twarzy, powstałych na skutek naturalnego procesu starzenia. Już po 25. roku życia można zauważyć pierwsze zmiany w strukturze skóry. Pojawiają się drobne zmarszczki, które z czasem się utrwalają. Skóra staje się wiotka i traci młodzieńczą jędrność i sprężystość, w wyniku stopniowego ubytku kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Aby zachować młody wygląd oraz zredukować oporną tkankę tłuszczową, cellulit czy wymodelować sylwetkę, warto zdecydować się na zabiegi medycyny estetycznej. Jakie terapie cieszą się największą popularnością wśród pacjentów? Jakie efekty można uzyskać?

Rola zabiegów medycyny estetycznej

Bardzo często brak satysfakcji z własnego wyglądu przekłada się na spadek satysfakcji z życia, brak wiary w siebie, a nawet prowadzi do poważnych zaburzeń mających podłoże psychiczne (np. depresja). Wszelkie defekty urody mogą wpływać negatywnie na zbudowanie poczucia własnej wartości, co z kolei oddziałuje niekorzystnie na różne sfery życia. Niezadowolenie z wyglądu zewnętrznego może utrudniać nawiązywanie kontaktów zawodowych czy towarzyskich, obniżać samoocenę i pewność siebie, a także wpływać na poczucie atrakcyjności i kobiecości (w przypadku kobiet). Medycyna estetyczna pozwala w szybki, bezpieczny i mało inwazyjny sposób skorygować i usunąć mankamenty urody, a tym samym pomóc w odzyskaniu kontroli nad swoim życiem. Dzięki temu pacjent ma szansę poczuć się lepiej w swoim ciele. Zabiegi medycyny estetycznej poprawiają również ogólne samopoczucie oraz pomagają zadbać o komfort psychiczny. Niekiedy nawet niewielkie zmiany są w stanie w znaczący sposób odmienić czyjeś życie. Nic więc dziwnego, że w ostatnich latach coraz więcej kobiet i mężczyzn decyduje się na skorzystanie z zabiegów przeciwstarzeniowych, korygujących mankamenty urody, odmładzających czy modelujących sylwetkę.

Popularne zabiegi medycyny estetycznej – Absolu Clinic

Dużym zainteresowaniem wśród pacjentów cieszą się nie tylko zabiegi na twarz, lecz także zabiegi na ciało. Poniżej kilka najchętniej wybieranych terapii z zakresu medycyny estetycznej w Absolu Clinic.

1. Botoks – zabieg toksyną botulinową w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat zyskał spore grono zwolenników. Nic dziwnego, skoro stosowany preparat jest niezwykle skuteczny w usuwaniu zmarszczek i osiągnięciu wyraźnego efektu odmłodzenia w krótkim czasie. Botoks to jeden z najlepszych zabiegów anty-aging. Redukuje zmarszczki poprzeczne na czole, lwią zmarszczkę, kurze łapki wokół oczu oraz zmarszczki znajdujące się w okolicy ust. Dodatkowo przeprowadzenie terapii zaleca się w przypadku osób cierpiących z powodu migren, bruksizmu czy nadpotliwości.

Jak działa toksyna botulinowa? Po iniekcji preparatu bezpośrednio w wybrany mięsień twarzy, toksyna botulinowa blokuje połączenia pomiędzy zakończeniami nerwów a mięśniami. W efekcie czego dochodzi do zablokowania pracy mięśni i wygładzenia zmarszczek mimicznych, lwiej zmarszczki czy kurzych łapek. Na rezultaty nie trzeba czekać długo. Efekt odmłodzenia i wygładzenia twarzy jest widoczny po 4-14 dniach od wykonania zabiegu, a utrzymuje się przez 3 do 6 miesięcy.

Botoks zaleca się nie tylko pacjentom z pierwszymi objawami starzenia się skóry. To także świetny zabieg profilaktyczny, rekomendowany młodym osobom z intensywną mimiką twarzy, które są przez to narażone na szybsze pojawienie się i utrwalenie zmarszczek mimicznych.

2. Mezoterapia mikroigłowa Dermapen 4.0 – mikronakłuwanie to jeden z najskuteczniejszych i najbardziej bezpiecznych zabiegów odmładzających i regenerujących skórę. W trakcie terapii za pomocą specjalnego urządzenia Dermapen 4.0 wyposażonego w 16 sterylnych, molibdenowych igieł, kosmetolog wykonuje kilka tysięcy kontrolowanych i precyzyjnych nakłuć na wybranym obszarze zabiegowym. W zależności od preferencji klienta i jego problemu, w głąb skóry poprzez mikrokanaliki wprowadza się substancje aktywne o działaniu liftingującym, odżywczym bądź nawilżającym. Na skutek mikronakłuwania i jednoczesnej aplikacji specjalnych preparatów, uruchomione zostają procesy regeneracyjne w skórze. Ponadto dochodzi do odbudowy włókien kolagenowych i stymulacji fibroblastów.

Zabieg mezoterapii mikroigłowej Dermapen 4.0:

 • spłyca głębokie zmarszczki,
 • ujędrnia i zagęszcza skórę,
 • redukuje rozszerzone pory,
 • usuwa blizny potrądzikowe, pooperacyjne itp.,
 • rozświetla, rozjaśnia skórę,
 • ujednolica koloryt cery,
 • wzmacnia i regeneruje skórę,
 • wyraźnie odmładza skórę.

Rekomenduje się wykonanie serii 3-6 zabiegów co 3-5 tygodni. Pierwsze efekty mezoterapii mikroigłowej urządzeniem Dermapen 4.0 są widoczne po upływie około miesiąca od terapii.

3. Powiększanie ust kwasem hialuronowym – jędrne, wyraźnie zarysowane usta to marzenie wielu kobiet. Nic więc dziwnego, że modelowanie ust kwasem hialuronowym to obecnie jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. W trakcie terapii w wargę górną i dolną aplikowany jest kwas hialuronowy metodą liniową bądź wachlarzową. Po podaniu preparatu, lekarz modeluje usta – nadaje im pożądany kształt i objętość oraz wyrównuje asymetrię. Zabieg polecany jest w sposób szczególny pacjentkom o wąskich, cienkich wargach, zauważalnych dysproporcjach. To także świetny sposób odwrócenia procesu starzenia, który objawia się m.in. utratą objętości ust, konturów oraz opadaniem kącików. Powiększenie ust kwasem hialuronowym to jeden z tych zabiegów medycyny estetycznej, które mają bardzo duży wpływ na ogólną poprawę wyglądu i atrakcyjności. W klinice medycyny estetycznej Absolu nasi lekarze zwracają uwagę na to, aby efekty były bardzo naturalne.

Efekty zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym to:

 • zwiększenie objętości ust,
 • zarysowanie łuku Kupidyna,
 • odświeżenie czerwieni wargowej,
 • wyrównanie asymetrii warg,
 • pełne, jędrne usta o atrakcyjnym kształcie,
 • nawilżenie i odmłodzenie ust.

W związku z tym, że kwas hialuronowy z czasem się wchłania, zabieg modelowania ust należy powtarzać raz na 12-24 miesiące, w zależności od potrzeb.

4. Lipoliza iniekcyjna – pacjenci, którzy chcą usunąć oporną tkankę tłuszczową z brzucha, boczków, pośladków, obszaru nad kolanami czy podbródka, mogą się zdecydować na lipolizę iniekcyjną. Zabieg skutecznie redukuje tłuszcz, który jest trudny do wyeliminowania za pomocą diety i ćwiczeń. Lipolizę iniekcyjną wykonuje się na miejscowo zlokalizowaną oporną tkankę tłuszczową. Kuracja jest bezpieczna, nie wymaga specjalnego przygotowania i długiej rekonwalescencji, jak ma to miejsce w przypadku zabiegów z użyciem skalpela.

Lipoliza iniekcyjna nie tylko redukuje zgromadzoną miejscowo tkankę tłuszczową, lecz także:

 • ujędrnia, napina, wygładza skórę,
 • poprawia mikrokrążenie i metabolizm komórek skóry,
 • odżywia i regeneruje skórę,
 • zmniejsza o kilka centymetrów obwód w miejscach ostrzykiwania.

Aby uzyskać satysfakcjonujące rezultaty, zaleca się wykonanie 3-4 zabiegów w odstępie 2-4 tygodni.

5. Endermologia Alliance LPG – to innowacyjna, bezpieczna technologia do modelowania sylwetki, ujędrnienia skóry i redukcji cellulitu. W trakcie terapii dochodzi do mechanicznej stymulacji tkanki łącznej za pomocą specjalnej głowicy wyposażonej w rolkę i klapkę. Zabieg endermologii Alliance LPG ma szerokie zastosowanie, dlatego stosowany jest w celu:

 • wyszczuplenia i wymodelowania ciała,
 • ujędrnienia skóry,
 • odmłodzenia,
 • oczyszczenia z toksyn,
 • zmniejszenia obwodu talii,
 • redukcji cellulitu.

Już po 12 sesjach endermologii LPG można zauważyć wygładzenie skórki pomarańczowej o 99%, ujędrnienie skóry o 82% oraz zmniejszenie obwodu talii nawet o 5 cm. Zabieg stosuje się również w celach terapuetycznych i jako wsparcie rehabilitacji, ponieważ doskonale poprawia krążenie, niweluje obrzęki, zmniejsza bóle mięśni.

Absolu Clinic – miejsce, w którym podkreślisz naturalne piękno

Osoby, które są zdecydowane poddać się zabiegom medycyny estetycznej, powinny poszukać specjalisty o dużym doświadczeniu i wiedzy. Zminimalizuje to wystąpienie ewentualnych skutków ubocznych oraz zwiększy komfort psychiczny pacjenta. Polecamy Absolu Clinic w Warszawie. To nowoczesna Klinika Medycyny Estetycznej, która zapewnia klientom dostęp do najwyższej jakości usług, sprawdzonych, bezpiecznych preparatów oraz najnowszych technologii. W Absolu pracują dyplomowani kosmetolodzy i lekarze, którzy specjalizują się w odmładzaniu twarzy, zabiegach na ciało (wyszczuplających, redukujących cellulit, ujędrniających), depilacji laserowej oraz regeneracji włosów. Oferta kliniki jest bardzo szeroka i przeznaczona do pacjentów z różnymi problemami.

Tylko w Absolu klienci mają szansę skorzystać z autorskich protokołów zabiegowych łączących różne technologie, takich jak Płaski brzuch, jędrna pupa (5+5 Emtone i Emsculpt), Natural Glow (Hydrafacial i mezoterapia igłowa), Rytuał Absolu 3 w 1 (Hydrafacial, biorewitalizacja PRX-T33 i hydroboost).